O autorovi

Narodil jsem se v roce 1950, vystudoval  žurnalistiku na UK a pak jsem pracoval tak porůznu – nejdéle předrevolučně  jako redaktor v  Tiskové službě místního hospodářství.  Pak jsem byl pár let v  v časopisu Ahoj na sobotu, ještě později jsem  redigoval časopis  Poradce podnikatele. Když  mi zdraví doporučilo už nebýt dál redaktorem, nějaký čas  jsem zkoušel překládat z angličtiny.   Pracoval  jsem pro časopisy a přeložil jsem taky několik knih,  ale nakonec jsme s manželkou založili společnou účetní firmu, která mě živí dodnes. (Díky, účetnictví!, díky manželko!)

Tyhle stránky jsou zčásti  vzpomínkou na  mé bývalé profese – novinářskou a překladatelskou, vymyslel jsem si je do důchodu.  Samozřejmě, je docela  velké sousto, ale zase na druhou stranu, co by koneckonců člověk v důchodu měl dělat jiného, než odhalovat pravdu a zachraňovat svět?   (ha-ha)

Různé formy rukodělných a výtvarných činností jsou pak mým hobby. školy na to nemám, vystavoval jsem několikrát ve dvojici s paní Naďou Komendovou (například v divadle Járy Cimrmana, nebo v Galerii Luka s dalšími malujícími novináři), samostatné výstavy jsem měl v Galerii Mimo v Praze a také v Artotéce na Praze 11.  Zúčastnil jsem se také dvakrát přehlídky naivních malířů ve švýcarském Morges a v roce 2004 jsem tam dostal cenu Geogese Kaspera.

_________________________________________

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář