Na tento weblog si dejte radši pozor

Jsou tady, pravda,  místa celkem neškodná, například různé obrázky ručně  malované v naivistickém stylu (viz). Ale jsou tu i  příspěvky   pochmurné, skličující a občas se tu někdo může i dost naštvat (viz). Toto naštvávání nebo skličování bývá totiž obvykle  vedlejším produktem psaní a čtení  o klimatických změnách, a o těch já tu taky píšu . Proč jsem si zvolil změny klimatu či globální oteplování?  Z jednoho prostého důvodu: dost často nechápu a někdy až opravdu žasnu, co se v tomto směru děje. Snažím se to pochopit, ale někdy je to opravdu nad moje síly. Připadá mi občas,  že:

1. Buď jsem magor já, už tím, že tady píšu dobrovolně a zadarmo o klimatických změnách  (přičemž ve skutečnosti žádné klimatické změny nejsou) a dělám si tedy úplně zbytečné starosti s něčím, co vlastně vůbec neexistuje, (anebo existuje, ale není vůbec důležité), přenáším to na jiné lidi a jsem depresivní katastrofista a udělal bych líp, kdybych přijmul  postoj veřejnosti, která se chová  ve stylu nějak bylo – nějak bude.

2. Anebo magoři jsou právě tito všichni ostatní neřešící včetně zdrcující většiny vrcholných politiků. Potom já  sice nejsem šílenec, ale zato celé lidstvo je šílené a navíc už je v loji, slušně řečeno, v docela pěkném a dlouhodobém loji.  Nevíme sice s jistotou, jak přesně je ten loj velký, ale zdá se, že to nebude nic moc tak bagatelního jako finanční krize z let 2008-2013. Nestane-li se zázrak.

Ještě že mám taky ty naivní obrazy a tu zahrádku.

 

Napsat komentář